Loading…

W stronę dziewcząt

1879

W krakowskim salonie

W stronę dziewcząt

1904

Dziewczynki z rodzin ziemiańskich

W stronę dziewcząt

1906

Maturzystki z Radomia

W stronę dziewcząt

1914

Gimnastyka na plaży

W stronę dziewcząt

1920

Ochotnicza Legia Kobiet

W stronę dziewcząt

1924

Uczennice na dachu gimnazjum przy Pl. Trzech Krzyży w Warszawie

W stronę dziewcząt

1931

Początek roku szkolnego w Warszawie

W stronę dziewcząt

1932

Zawodowy kurs hafciarstwa w Augustowie

W stronę dziewcząt

1935

Łuczniczki w czasie treningu

W stronę dziewcząt

1944

Powstanie Warszawskie

W stronę dziewcząt

1952

Dziewczyny odbudowują Warszawę

W stronę dziewcząt

1959

W czasie żniw

W stronę dziewcząt

1979

Studentki UW przed egzaminem

W stronę dziewcząt

2005

Na targu w Sanoku

W stronę dziewcząt

2007

Warsztaty rozwijające kreatywność

W stronę dziewcząt

2010

Mistrzynie deskorolki
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15

Weź udział w projekcie

 

Dinozaury nie czytały książek. I co się z nimi stało?

Trzecia edycja projektu w roku szkolnym 2019/2020!

 

Przeczytaj

 

 

Pakiet Kobiety dla Polski upamiętnia

zapomniane, a ważne dla Polski postaci kobiet.

 

   

Stowarzyszenie W stronę dziewcząt serdecznie poleca nauczycielom i uczniom ze szkół  gimnazjalnych pakiet edukacyjny poświęcony edukacji globalnej  zatytułowany  Malala, Istahil i   Marilaine. Opowieści dziewczyn z południowych krain. Materiały zawarte w pakiecie przekazują w   sposób praktyczny i adekwatny do świata myśli i przeżyć młodych ludzi, elementarną wiedzę o wybranych krajach Południa, ukazaną przez pryzmat przeżyć i doświadczeń mieszkających tam  nastoletnich dziewcząt.

 

  Dlaczego daliśmy głos tylko dziewczętom? Ponieważ w krajach  globalnego Południa to dziewczęta  częściej niż chłopcy spotykają się z nierównym i niegodnym traktowaniem, są ofiarami przemocy,  napotykają w życiu na wiele barier, muszą się zmierzyć z wieloma wyzwaniami. Wśród tej rzeszy  dziewcząt są takie, które znalazły w sobie dość siły i determinacji, by podjąć walkę z ograniczeniami,  jakie narzuca im świat. Malala Yousafzai  założyła fundację finansującą naukę dzieci, które nie mają  szans na edukację, Marilaine z Haiti wraz z koleżankami napisała książkę o niedoli dzieci restavek, Nisha Verma z Indii pomogła mamie zbudować pierwszą w ich dzielnicy toaletę. Nasze bohaterki dowiodły, że nawet mając kilkanaście lat można  skutecznie walczyć o sprawy, które uważa się za słuszne i ważne.

Tematy przedstawione w pakiecie stanowią atrakcyjne rozwinięcie treści z podstawy programowej, mogą być wykorzystywany na zajęciach z historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, na godzinie wychowawczej i na plastyce. Dostosowane do możliwości poznawczych i emocjonalnych nastolatków gry, zabawy i ćwiczenia zwiększą ich wiedzę o Południu, rozwiną empatię i solidarności z tymi, którzy nie mogą korzystać z pełni praw, a także zachęcą  ich do osobistego zaangażowania na rzecz bardziej sprawiedliwego świata.

Mamy nadzieję, że pakiet edukacyjny Opowieści dziewczyn z południowych krain  ułatwi nauczycielom przygotowanie atrakcyjnych zajęć, a uczniom umożliwi zdobycie, wykraczającej poza schematy, wiedzy o ludziach i kulturach Południa.

Na pakiet  składa się:

skrypt adresowany do uczennic i uczniów

skrypt dla nauczycieli

oraz zestaw fotoesejów

O uczniach i ich szkołach w krajach Południa

 

O pracy dzieci

O kryzysie wodnym na świecie

Publikacja „Opowieści dziewcząt z południowych krain” jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska (CC BY 3.0).Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia W stronę dziewcząt. Projekt powstał w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem MSZ RP w roku 2015. 

Zezwala się na dowolne wykorzystanie utworu pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, o posiadaczach praw oraz o programie polskiej współpracy rozwojowej. Treść licencji jest dostępna na stronie 

https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/ 

 kredyt
Top